VTE Velký Karlov

Mladá obec má kořeny ve 40. letech minulého století, kdy v rámci kolektivizace zemědělství měla soužit mechanizačnímu středisku a živočišné výrobě nově vzniklému Jednotnému zemědělskému družstvu (JZD). Původní osada pojmenovaná odvozeně od nedaleké samoty Starý Karlov se mezi Československé obce zapsala až roku 1971. 

VTE Jarpice

Středočeská obec leží v okrese Kladno nedaleko města Slaný. První písemná zmínka o Jarpicích pochází z roku 1318 a obec se pyšní místním rodákem Václavem Staňkem. Lékař, vysokoškolský pedagog a politik to dotáhl až do Říšského sněmu v roce 1848. V rámci pedagogické činnosti mimo jiné napsal slovník lékařského názvosloví, či první českou učebnici anatomie Základové pitvy (1840).

VTE Hořany

Malá obec Hořany leží na mírném, táhlém kopci nad polabskou rovinou. Předpokládá se, že právě poloha předurčila její název. Obci se někdy říkalo obec Hořanů či Horňáků. Z malebné krajiny, která je součástí Mikroregionu Nymbursko, zabírá katastrální území obce 379 hektarů. Obec leží v nadmořské výšce 219 metrů a počítá 166 obyvatel.

VTE Maletín

Přírodní perla mikroregionu leží v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Projekt větrného parku se rodil několik let a nyní se nachází ve fázi zahájené stavební činnosti. Projekt odstartoval v roce 2012 a vyřizování stavebního povolení trvalo dlouhých 8 let.  

VTE Dlouhá Brtnice

Dlouhá Brtnice v kraji Vysočina patří k mimořádně vhodným lokalitám pro výstavbu větrných elektráren. Starosta obce Roman Motáček s podporou drtivé většiny obyvatel v obci začal spolupráci na projektu, který představuje šest věží VTE.

VTE Větrný Jeníkov

Městys Větrný Jeníkov leží v okrese Jihlava v Kraji Vysočina v nadmořské výšce 665 m n.m. V současnosti má necelých 650 obyvatel. Přírodní podmínky pro výstavbu větrného parku jsou více než příznivé, jak už ostatně napovídá samotný název městyse.

VTE Pavlov

Obec Pavlov leží v okrase Jihlava v kraji Vysočina. Podobně jako Dlouhá Brtnice či Větrný Jeníkov má skvělé podmínky pro instalaci větrné elektrárny. Obec leží na horském hřbetě ve výšce 658 metrů nad mořem a aktuálně je domovem pro 442 obyvatel.

VTE Kunějovice

Obec Kunějovice leží v úrodné části Plzeňského kraje v okrese Plzeň - sever. Její historie sahá až do druhé poloviny 13. století a velkou část území obce tvoří rozsáhlé plochy zemědělské půdy. Kunějovice se nachází v provincii České Vysočiny (neboli Český Masív), dále obec spadá do Poberounské soustavy, v oblasti Plzeňské pahorkatiny do celku Plaská pahorkatina a podcelku Kaznějovská vrchovina.